Amerykanie kochają pożyczać gry

Gry, szczególnie te konsolowe, są bardzo drogą zabawą - to fakt, któremu zapewne nikt nie zaprzeczy. Dlatego coraz popularniejsze staje się pożyczenie oryginalnych gier od znajomych czy rodziny. Wedle badań jakie przeprowadzono niedawno w USA nawet 50% tamtejszych Graczy w ogólnie nie kupuje gier tylko je pożycza!

Raport stworzony przez firmę analityczną Newzoo sugeruje, że nawet 56% Graczy (50 milionów osób), może w ogóle nie kupować gier i wystarczy im pożyczanie nowości od różnych znajomych czy korzystanie z działających tam wypożyczalni. Co więcej, podobno 82% ludzi lubiących elektroniczną zabawę, regularnie pożycza i dzieli się posiadanymi przez siebie tytułami ze znajomymi. Dowiedzieliśmy się też, że obecnie 12% rynku gier w tym kraju to wydatki na zakupów różnych DLC.

To bardzo niepokojące wieści dla wydawców i nic dziwnego, że coraz więcej z nich decyduje się na stosowanie różnych zabezpieczeń utrudniających życie osobom pożyczającym gry. Inna sprawa, że przy coraz wyższych cenach, to czasami dla nas jedyne rozwiązanie. Dlaczego gdy kupimy na przykład książkę i pożyczymy ją koledze to jest ok, ale z grami już nie? Ech…

0
Źródło: Gambler
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.