Apple przegrywa proces o… design iPada

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka - te słowa cisną się na usta, gdy przypomnimy sobie ostatnie działania prawne firmy Apple.
Nie każdy tablet narusza patenty Apple'a. Na szczęście

Nie każdy tablet narusza patenty Apple’a. Na szczęście

Firma z Cupertino kilkukrotnie pozywała firmę Samsung, między innymi za naruszenie patentów i kopiowanie konstrukcji iPadów. Tym razem Apple znów stanęło przed sądem w roli powoda, ale… przegrało sprawę.

Hiszpańska, niewielka firma NT-K, zajmująca się produkcją tabletów, została pozwana przez firmę z Cupertino za naruszenie patentów. To jednak nie wszystko – w pewnym momencie prawnicy Apple’a zarzucali firmie NT-K popełnienie przestępstwa. Europejski producent jednak na tyle skutecznie się obronił, że sprawę w sądzie wygrał. Hiszpański sąd stwierdził bowiem, że urządzenie nie narusza patentu na konstrukcję tabletu, jeśli „wywołuje u poinformowanego użytkownika inne ogólne odczucie”, niż opatentowany produkt.

I nie da się ukryć – tablet, który widzicie powyżej z pewnością wywołuje inne odczucia, niż iPad.

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.