Bill Gates jedną z najbardziej wpływowych osób na świecie

Forbes sporządził listę 70 najpotężniejszych ludzi na świecie. Gates zajmuje wyższą pozycję od Papieża, mimo iż już nie jest CEO Microsoftu. Miejsce pierwsze zajmuje Barack Obama.
Bill Gates

Bill Gates

Bill Gates nie jest już CEO Microsoftu. Oddał się działalności charytatywnej na rzecz poprawy jakości nauczania w Stanach Zjednoczonych i na rzecz opracowywania nowych szczepionek, by walczyć z chorobami nękającymi różne części świata. Zdaniem Forbesa, Gates ma w tym duże szanse na sukces.

Na liście znajduje się też Mark Zuckerberg, CEO Facebooka, zajmując dziewiąte miejsce. Sergey Brin i Larry Page, współzałożyciele Google’a, zajmują trzydzieste miejsce. Jeff Bezos, CEO i założyciel Amazona, zajmuje miejsce numer czterdzieści.

Inne ważne osoby na liście Forbesa powiązane z IT to Robin Li, CEO chińskiej firmy Baidu (42. miejsce) i Tim Cook, CEO Apple’a (58. miejsce).

Źródło: Forbes.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.