Darmowy antywirus Microsoftu w nowej wersji

Udostępniona nowa wersja Security Essentials jest póki co w wersji beta, czyli takiej, która może jeszcze zawierać usterki, które, jak liczy Microsoft, zostaną wykryte przez testerów.
Microsoft Security Essentials

Microsoft Security Essentials

Microsoft Security Essentials w nowej wersji to:

  • Ulepszone algorytmy podejmowania samodzielnych decyzji, dzięki czemu program będzie rzadziej męczył użytkownika pytaniami co zrobić z danym potencjalnym zagrożeniem
  • Zoptymalizowany kod, dzięki czemu antywirus ma mieć dużo mniejszy wpływ na wydajność komputera
  • Uproszczony interfejs, dzięki czemu program jest łatwiejszy w obsłudze
  • Nowy silnik antywirusowy, który ma skuteczniej wykrywa zagrożenia, bezpieczniej je usuwać i w mniejszy sposób obciążać komputer

Wersja rozwojowa wymaga oryginalnego systemu (jest to weryfikowane) Windows XP lub nowszego. Program w wersji finalnej również będzie darmowy, więc jeżeli nie jesteście zainteresowani testami i wykrywaniem usterek, warto poczekać do premiery wersji końcowej, która zostanie zaproponowana najprawdopodobniej jako aktualizacja na Windows Update (jeżeli używamy poprzedniej, dostępnej obecnie wersji). Wersja beta dostępna jest na Microsoft Connect.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.