Evoluce proponuje własne narzędzia do programowania na Kinekta

Pakiet programistyczny dla Windows dla Kinekta ma już drugą wersję rozwojową. Microsoft się nie spieszy Evoluce może jednak pogonić giganta.
Kinect wkrótce i dla Windows 7

Kinect wkrótce i dla Windows 7

Firma Evoluce zaprezentowała własny pakiet programistyczny SDK dla Windows dla kontrolera Kinect. Na razie, podobnie jak ten oficjalny, w wersji rozwojowej. Już teraz jednak pokazano, jak dzięki niemu powstał interfejs, który reaguje na delikatne ruchy dłonią w powietrzu.

Pakiet SDK od Evoluce wymaga Windows 7 i jest darmowy do celów niekomercyjnych. Pojawi się też wersja komercyjna, podobna do tej, którą planuje Microsoft.

Czym właściwie różni się rozwiązanie Evoluce od Microsoftu? Nie wiadomo. Sama firma również za specjalnie się tym nie chwali. Pojawienie się konkurenta dla Microsoftu na jego własnym podwórku to jednak zawsze dobra wieść: dzięki wzajemnej rywalizacji programiści dostaną lepsze i tańsze narzędzia.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.