Galaxy Nexus zrootowany!

Android Ice Cream Sandwich jeszcze nie jest w sprzedaży. Tak jak Galaxy Nexus. Ale grupa entuzjastów złamała jego zabezpieczenia, umożliwiając instalację alternatywnego oprogramowania.
Galaxy Nexus w trybie serwisowym (źródło: MoDaCo)

Galaxy Nexus w trybie serwisowym (źródło: MoDaCo)

Łamanie zabezpieczeń (aczkolwiek z uwagi na otwartość Androida nie jest to najszczęśliwsze słowo) w Galaxy Nexus będzie banalne, dzięki udostępnionemu narzędziu SuperBoot. Zadziała ono za pomocą jednego kliknięcia myszki, po włączeniu telefonu w tryb serwisowy i podłączenia go do komputera. Narzędzie zadziała na systemach Windows, OSX i Linux. Smartfony z dodatkowymi zabezpieczeniami przed wejściem w tryb serwisowy bootloadera nie są obsługiwane przez SuperBoot, ale jego twórcy dołączyli kilka dodatkowych narzędzi, by w tym pomóc. Co fajne, odblokowywanie systemu nie wymaga jego flashowania na nowo. Wielbiciele nieoficjalnych przeróbek mogą już świętować.

0
Źródło: MoDaCo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.