Grooveshark wkrótce zniknie z Sieci

Pamiętacie stronie Grooveshark, o której pisaliśmy przed pojawieniem się Google Music oraz Apple iCloud?

Jeżeli nie, przypominamy że jest to usługa, która umożliwia streamowanie zupełnie za darmo wysokiej jakości plików MP3. Wybór muzyki jest ogromny, bez problemu znaleźliśmy tam niemal m.in. całą dyskografię O.S.T.R. Wszystkie utwory zostały podzielone na albumy wraz z okładkami, całkowity profesjonalizm. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście Dlaczego nie warto czekać na iCloud?

Pytanie brzmi, jak tak dobra usługa oferująca darmową muzykę (której oczywiście nie można pobrać na dysk) nie została jeszcze zgładzona przez hordy prawników? Zwłaszcza, że Grooveshark ma swoje aplikacje na telefony Apple, Android, Blackberry, Nokia oraz HP webOS.

Kres Grooveshark właśnie się zbliża, bowiem do sądu trafił właśnie pozew za nielegalne przesyłanie utworów. Właściciele praw autorskich domagają się 150 tys. dolarów za każdy przesłany utwór. To powoduje, że założyciel Grooveshark, który osobiście wrzucił 1971 piosenek jest winien 15 mln dolarów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.