Handlowały w Internecie podrabianą odzieżą i korzystały z pirackiego oprogramowania

Policjanci z wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, zabezpieczyli podrabiane ubrania przeznaczone do sprzedaży w Internecie. Podczas przeszukania znaleziono także nielegalne oprogramowanie.
Tym razem pirackie oprogramowanie znaleziono przez przypadek

Tym razem pirackie oprogramowanie znaleziono przez przypadek

W wyniku nalotu funkcjonariuszy z KWP w Opolu, przeprowadzonego w dwóch kluczborskich mieszkaniach, zatrzymano dwie kobiety trudniące się handlem podróbkami markowej odzieży. Oprócz 168 egzemplarzy bluz o łącznej wartości rynkowej 43 500 zł, zabezpieczono także komputer z nielegalnym oprogramowaniem o wartości 15 000 zł.

Za samo wprowadzanie do obiegu podrabianych ubrań grozi do 2 lat więzienia. Jeśli zarzuty o nielegalne oprogramowanie zostaną potwierdzone, zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

Zawartość zabezpieczonego komputera może okazać się dodatkowym, bezcennym źródłem informacji dla wymiaru sprawiedliwości.

0
Źródło: Sztab Antypiracki
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.