Kindle Fire z dostępem do tysięcy androidowych aplikacji

Kindle Fire nie ma dostępu do Android Market? Nie szkodzi. Nie zabraknie Twittera, Facebooka, gier od Electronic Arts i wielu innych.
Amazon Kindle Fire

Amazon Kindle Fire

Kindle Fire, mimo iż wykorzystuje Androida jako system operacyjny, nie ma dostępu do usług Google’a. Amazon zdecydował się na autorskie rozwiązania. Sam system jednak pozostaje zgodny z androidowymi aplikacjami, a przynajmniej z dużą ich ilością. Będą one dostępne nie na Android Market, który dla tabletu nie będzie dostępny, a w sklepie Amazona.

Każdego dnia dla posiadaczy Kindle Fire jedna płatna aplikacja będzie udostępniona za darmo. Każdego dnia będzie to inna aplikacja. Co więcej, aplikacja pobrana w takiej jednodniowej promocji może być wykorzystana legalnie na innym urządzeniu z Androidem.

Nie zabraknie też autorskich aplikacji od Amazona, takich jak Kindle do ebooków, Cloud do strumieniowania muzyki czy Video do teledysków i programów telewizyjnych (ostatnia aplikacja wymaga opłacenia rocznego abonamentu za 79 dolarów).

0
Źródło: Amazon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.