Kody CAPTCHA złamane! Już nikt się nie dowie, że jesteś robotem.

Captcha służy do rozróżniania prawdziwych użytkowników od internetowych spambotów. Człowiek rozpozna zdeformowane litery i je przepisze. Skrypt internetowy już nie. Aż do dziś.
Przykład mechanizmu Captcha

Przykład mechanizmu Captcha

Grupa naukowców ze Stanford stworzyła narzędzie DeCaptcha, które wykorzystuje wbudowane algorytmy do odbudowy liter i cyfr w Captcha do czytelnej formy. Narzędzie, póki co, nie jest w pełni skuteczne: udało się uzyskać 25-procentową skuteczność na Wikipedii i 70-procentową na Visa. Jednak według jednej z naukowców pracującej nad projektem, Elie Bursztein, nawet jeśli narzędzie w obecnej formie ma jednoprocentową skuteczność, to i tak to oznacza, że Captcha jest do wymiany.

Według Burztein, mechanizm Captcha (Completely Automated Public Turing Test to tell Computers and Humans Apart) nie jest tak bezpieczny, jak się wszystkim wydawało. –

Większość Captcha jest projektowanych bez jakichkolwiek testów, w tym na użytecznośc. Mam nadzieję, że nasza praca to zmieni — twierdzi naukowiec.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.