Koniec phishingowej afery na Xbox Live

Jakiś czas temu głośno było o znikających pieniądzach z kont Xbox Live, które przeznaczane były przez rabusiów na zakupy w sklepie Marketplace. Microsoft odkrył, że przyczyną włamań był atak phishingowy wymierzony w graczy.
Microsoft zażegnał aferę oferując zwrot pieniędzy poszkodowanym

Microsoft zażegnał aferę oferując zwrot pieniędzy poszkodowanym

Według śledztwa Microsoftu, włamań na konta graczy dokonano za pomocą phishingu. Oznacza to, ze rabusie podszywali się pod operatora Xbox Live, wyłudzając loginy i hasła od graczy. Teoretycznie jest to wina samych graczy, którzy nie powinni dać się oszukać, jednak Microsoft postanowił zagrać na dobry PR i zwróci wszystkim poszkodowanym pieniądze.

Na razie tożsamość rabusiów nie jest znana, wątpliwe jest też, czy kiedykolwiek zostanie poznana. My przypominamy, że żadna szanująca się firma nie poprosi was mailowo, czy przez komunikator, o wasz login, hasło czy dane karty kredytowej. Niestety, jeżeli damy się oszukać, wina leży po naszej stronie i mało która firma zwróci nam poniesione straty. Bądźmy ostrożni!

0
Źródło: guardian.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.