Lumia 800 będzie dłużej pracować na baterii

Lumia 800 ma przyzwoity czas pracy na baterii, nie wyróżnia się nim jednak od konkurencji, a tym bardziej od starszych Nokii z Symbianem. Zmienić to mają dwie nadciągające aktualizacje oprogramowania.
Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800 wyposażona jest w baterię o pojemności 1 450 mAh, a zatem bardzo przyzwoitą. Dalej jednak trzeba ją ładować przynajmniej raz dziennie, podobnie jak konkurencyjne platformy. Nokia jednak uważa, że może wycisnąć ze swojego sprzętu dużo więcej i zapowiada aktualizację oprogramowania, dzięki czemu smartfon ma pracować dużo wydajniej, jeśli chodzi o zużycie prądu.

Aktualizacje pojawią się dwie. Pierwsza będzie dotyczyła pewnej szczególnej partii produkcyjnej Lumii 800, która ponoć gorzej radzi sobie z obsługą baterii, niż reszta. Druga aktualizacja, zaplanowana na styczeń, zwiększy wydajność baterii z obecnych 1 300 mAh do pełnych 1 450 mAh. W sam raz na polską premierę tego telefonu…

0
Źródło: Nokia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.