Modern Warfare 3 bije wszystkie rekordy

W dniu premiery najnowszego Call of Duty serwery Microsoftu i Activision Blizzard odnotowały 3,3 miliona graczy grających po sieci w ową grę. To rekord dla usługi Xbox Live.
Czy już grałeś / grałaś?

Czy już grałeś / grałaś?

Nie dość, że w dniu premiery (8 listopada) Call of Duty: Modern Warfare 3 aż 3,3 miliona graczy podłączyło się do trybu multiplayer tej gry w samym tylko Xbox Live, to jeszcze owa gra bije inne rekordy. Tego samego dnia xboksowi gracze spędzili nad jej trybem multiplayer 7 milionów godzin. Dla porównania, w dniu premiery poprzedniego Call of Duty (Black Ops), „tylko” 2,6 miliona graczy spędziło nad nią „tylko” 5,9 miliona godzin online.

Modern Warfare 3 pobił też rekord dochodów mierzony w pięć dni po premierze produktu rozrywkowego (gry, książki, filmy, muzyka, itd.): w tym czasie gra zarobiła 775 milionów dolarów! Poprzednie części, w tym samym czasie od premiery, zarobiły 650 i 550 milionów dolarów.

Gra dostępna jest w wersji dla Xboksa 360, PlayStation 3, Wii, 3DS i Windows.

0
Źródło: Activision Blizzard
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.