Notebooki z ARM i Windows 8 dopiero za 1,5 roku

Windows 8 w wersji dla procesorów x86/x64 pojawi się najprawdopodobniej już w połowie przyszłego roku. Wersja na procesory ARM "nieco" później.
Microsoft Windows 8

Microsoft Windows 8

Według niepotwierdzonych informacji, Windows dla procesorów ARM mialby się pojawić dopiero pod koniec roku. Z kolei notebooki z Windows 8 i procesorami ARM zadebiutowałyby dopiero w czerwcu 2013 roku.

Notebooki z procesorami ARM od Nvidii, Texas Instruments czy Qualcomma konkurowałyby z tymi posiadającymi procesory Intela i AMD. Produkcją notebooków z tymi „nowymi” procesorami zainteresowane są już teraz ponoć Asus i Lenovo.

Pierwsze notebooki z procesorami ARM będą niewątpliwie eksperymentem. Od ich sukcesu zależy, czy w dalszych latach pojawi się ich większa ilość. Jeżeli doświadczenie się powiedzie, to Intel i AMD będą miały niemałe zmartwienie: procesory ARM są niedrogie i energooszczędne. Głównym ich minusem jest brak partnerów na rynku notebooków oraz fakt, że stare aplikacje, pisanie nie tylko dla Windows 8 ale i poprzednich Windows, nie będą zgodne z tymi laptopami.

0
Źródło: DIGITIMES Mobos
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.