Policyjny nalot na piratów w Hajnówce

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce przy współpracy KWP w Białymstoku wykryli kolejne firmy, które wykorzystywały nielegalne kopie oprogramowania.
Firmy ciągle korzystają z nielegalnego oprogramowania

Firmy ciągle korzystają z nielegalnego oprogramowania

Tym razem padło na agencję reklamową i biura projektowe w przygranicznej Hajnówce. W wyniku nalotu funkcjonariuszy, zabezpieczono cztery komputery oraz płyty CD i DVD z pirackimi wersjami oprogramowania graficznego i systemów operacyjnych. Szacuje się, że straty twórców z tego tytułu mogły wynieść 35 tysięcy złotych. Biegli zbadają m.in. legalność systemów operacyjnych i pozostałych programów. Jeśli analiza laboratoryjna, potwierdzi przypuszczenia policjantów, osobom posiadającym nielegalne kopie grozi 5 lat więzienia.

Zarówno tej jesieni, jak i w ubiegłym roku na Podlasiu głośno było o licznych kontrolach policji zwłaszcza w biurach projektowych i w agencjach reklamowych. Zadziwia zatem fakt, że nadal można w tym regionie znaleźć firmy, które łamią prawa autorskie. Dziwi to tym bardziej, że te firmy opierają swoją działalność na kapitale intelektualnym.

0
Źródło: Sztab Antypiracki
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.