Rychły koniec procesu Novell kontra Microsoft?

Prawnicy Microsoftu zwrócili się z prośbą do sędziego prowadzącego sprawę o jej oddalenie. Sędzia obecnie rozważa tę prośbę.
Firmy te od lat współpracują. Stare spory jednak nie gasną...

Firmy te od lat współpracują. Stare spory jednak nie gasną…

Novell zarzuca Microsoftowi, że ten z premedytacją w ubiegłej dekadzie opóźniał premierę Windows 95, by „sztucznie zmniejszyć sprzedaż aplikacji WordPerfect i innych biurowych produktów Novella”. Novell co prawda sprzedał aplikację WordPerfect i Quattro Pro Corelowi w 1996 roku, ale dalej domaga się odszkodowania od Microsoftu, które miałoby wynieść 0,5-1,2 miliarda dolarów.

Microsoft broni się argumentami, że WordPerfect dla Windows 95 zawieszał system operacyjny i że problemy z tą aplikacją to była wina Novella. Firma ponoć zwróciła się w tamtym czasie do samego Billa Gatesa ze skargą. Novell jednak nie jest w stanie przedstawić jakichkolwiek dowodów na to, że kontaktował się z Microsoftem. Ten więc, z braku takowych, domaga się oddalenia sprawy.

0
Źródło: ABCNews.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.