Chrome popularniejszy od Firefoksa!

Od dawien dawna najpopularniejszą przeglądarką jest Internet Explorer, a drugą z kolei Firefox. Jednak w tym miesiącu układ sił się zmienia. Chrome to teraz 25,69 procent rynku światowego, a Firefox 25,23 procent. Internet Explorer to wciąż miażdżące 40,63 procent.
Fanfary!

Fanfary!

Chrome wyprzedza Firefoksa dosłownie o włos. Tym niemniej to i tak wspaniała wiadomość dla Google’a. W przeciągu roku udział rynkowy tej przeglądarki wzrósł aż o 10,8 procent! Na Chrome’a przesiadają się głównie użytkownicy Firefoksa i Internet Explorera (Firefox stracił 5,5 procent na rzecz Chrome’a, a Internet Explorer 6,3 procent).

Chrome, po pokonaniu Firefoksa, ma teraz już tylko jednego konkurenta do pokonania. Bitwa między Microsoftem a Google’em może być… fascynująca.

Warto uczciwie zaznaczyć, że pomiary innych firm są nieco mniej optymistyczne dla Google’a. Net Applications twierdzi, że Firefox ma 22,14 procent rynku, a Chrome 18,18 procent. Wszyscy są jednak zgodni: przeglądarka Google’a w niesamowitym tempie zyskuje popularność.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.