Google ma problem z aktualizacją telefonów Nexus

Android od dawna cierpi na problemy z aktualizacją systemu. Niektóre telefony dostają nowe wersje systemu, inne nie.

Wszystko zależy od chęci producenta smartfona. Tak przynajmniej tłumaczy się Google. Tego problemu zupełnie nie znają właściciele Apple iPhone i Windows Phone 7, do których aktualizacje docierają natychmiast. Do tego grona z oczywistych względów zaliczałem jeszcze „telefony Google”, czyli Nexus One od HTC, Nexus S oraz zwłaszcza najnowszy Nexus zrobione we współpracy z Samsungiem.

Tymczasem okazuje się, że amerykańskie wersje Galaxy Nexus działają już pod kontrolą Androida 4.0.2 lub 4.0.3, a wersja Europejska wciąż zgłasza, że najnowszą aktualizacją jest 4.0.1.

Dlaczego to takie ważne? Edycja 4.0.3 wnosi wiele poprawek i optymalizacji niedostępnych we wcześniejszych wersjach ICS. Dotyczą one grafiki, baz danych, sprawdzania pisowni, Bluetooth itp. To właśnie wersja 4.0.3 ma trafić do pozostałych producentów telefonów jako baza, na podstawie której będą wdrażali swoje, zmodyfikowane wersje Ice Cream Sandwich.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.