iPhone 4S nie wszędzie odniósł sukces

W Stanach Zjednoczonych i wielu innych krajach iPhone 4S sprzedał się w rekordowych ilościach. Jednak nie wszędzie Apple sobie tak dobrze radzi.
Apple iPhone 4S

Apple iPhone 4S

Według badań firmy Kantar Worldpanel ComTech, w niektórych częściach Europy sprzedaż iPhone’a mocno podupadła na rzecz smartfonów z Androidem. Dla przykładu, we Francji udział na rynku iPhone’a spadł z 29 do 20 procent w przeciągu 12 tygodni (koniec badań przypadł na koniec listopada). W Niemczech również jest coraz gorzej: udział spadł z 27 do 22 procent w tym samym okresie. Podobne spadki nastąpiły w Hiszpanii i we Włoszech.

Wszystkie wymienione kraje zmagają się teraz z postępującym kryzysem ekonomicznym. Zdaniem autorów badań, to główny czynnik wpływający na coraz niższą sprzedaż smartfonów Apple’a. Urządzenia z Androidem są dużo tańsze, przez co atrakcyjniejsze: w Niemczech smartfony z Androidem to 61 procent rynku.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.