Oskarżają o piractwo, sami pobierają filmy z torrentów

Witryna YouHaveDownloaded.com pozwala na sprawdzenie, czy twój numer IP pobierał pliki z sieci BitTorrent. Redakcja TorrentFreaka przeprowadziła więc małe śledztwo.
Oskarżyć o piractwo jest łatwo. Zbyt łatwo.

Oskarżyć o piractwo jest łatwo. Zbyt łatwo.

Jak wynika z dochodzenia TorrentFreaka, studia takie, jak Fox, Sony i Universal (a konkretniej, komputery podpięte do należących do nich sieci) pobierały pliki z sieci BitTorrent. Co więcej, pliki pirackie (sieć BitTorrent pozwala na wymianę dowolnych plików, nie tylko nielegalnych).

Dla przykładu, ktoś z Sony pobrał remake Conana Barbarzyńcy, ktoś z Universalu film Kowboje i Obcy oraz kilka odcinków Gry o Tron oraz 2 Broke Girls. Z kolei ktoś z wytwórni Fox chciał obejrzeć sobie film Super 8.

To oczywiście nie oznacza, że pracownicy tych wytwórni pobierali dane pliki. Numer IP to nie osoba, a oznaczenie sieciowe komputera. Ale czy to właśnie nie te wytwórnie oskarżają danych internautów po numerach IP?

0
Źródło: TorrentFreak
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.