Po premierze PS Vita: hit czy kit?

Sobotnia premiera PlayStation Vita okazała się sporym sukcesem. Sony sprzedało 65% dostarczonych do sklepów konsol, co daje wynik około 325 tysięcy sztuk.
PS Vita tuż po premierze radzi sobie całkiem nieźle

PS Vita tuż po premierze radzi sobie całkiem nieźle

Mimo dobrego otwarcia, firma nie była w stanie pokonać rezultatu Nintendo 3DS, które w ciągu pierwszych dwóch dni sprzedało się w większej liczbie egzemplarzy (ok. 371 tys.). Dużą popularnością cieszą się też karty pamięci, które kupiło 90% nabywców konsoli, co bez wątpienia jest świetną wiadomością dla Sony. Karty pamięci dedykowane Vicie są niezwykle drogie, więc zarobek na tym musi być znaczny.

Niestety Vita nie jest bezawaryjnym sprzętem. Pojawiły się już pierwsze doniesienia o zawieszaniu się systemu, problemach z włączaniem konsoli oraz działaniem ekranu dotykowego.

Do europejskiej premiery Vity zostało jeszcze trochę czasu, więc należy mieć nadzieję, że Sony okiełzna wszystkie problemy i trafią do nas konsole bez wad ukrytych.

Czytaj więcej na Gambler.pl

0
Źródło: Gambler
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.