Przewodnik po Web Apps Word

Czy Word Web App to to samo, co Microsoft Word? Jakie ma funkcje webowy Word? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym przeglądzie.

Word Web App nie jest kompleksowym edytorem tekstu – jest raczej rozszerzeniem dla stacjonarnego programu Microsoft Word. Pracę z dokumentami wykonujemy bezpośrednio w oknie przeglądarki – edytujemy dokument, znajdujący się na serwerze, dzięki czemu mamy do niego dostęp z każdego miejsca, o każdej porze. Webowa wersja Worda służy przede wszystkim do prostego edytowania dokumentów, przygotowanych w stacjonarnym Wordzie. Gdy utworzymy dokument i opublikujemy go w Sieci za pomocą SkyDrive lub SharePoint, a po chwili zaużymy błąd – Word Web App daje nam możliwość poprawienia tego błędu.

Po otwarciu dokumentu w usłudze Windows Live lub programie SharePoint, aplikacja Word Web App otwiera dokument w przeglądarce. Układ i formatowanie są takie same jak w widoku układu wydruku w programie Word. W widoku do czytania można kartkować dokument lub przejść do konkretnej strony. Podobnie jak w przypadku strony sieci Web, można zaznaczyć i skopiować tekst w dokumencie, aby można było go wkleić w innej aplikacji.

Word Web App przy przeglądaniu dokumentu

Word Web App przy przeglądaniu dokumentu

Word Web App pozwala także edytować dokumenty. W widoku do edycji można dodawać i usuwać zawartość, a także formatować tekst. Widok do edycji jest zoptymalizowany pod kątem edytowania zawartości, a nie wyświetlania dokumentu. W widoku do edycji układ jest uproszczony, a elementy, które nie mogą być wyświetlane w tym widoku są pokazywane jako symbole zastępcze. W widoku do edycji można wpisywać tekst tak jak zwykle oraz można używać poleceń kopiuj/wklej i cofnij/wykonaj ponownie. Można też dodawać obrazy, obiekty clipart, tabele i hiperłącza. W webowej aplikacji Word można także: drukować, wyszukiwać słowa czy też dodawać strony i sekcje.

Word Web App przy edycji dokumentu

Word Web App przy edycji dokumentu

Jeżeli na komputerze, na którym chcemy pracować ze swoimi dokumentami jest zainstalowany stacjonarny Word, możemy poprzez Word Web App otworzyć dany dokument właśnie w stacjornarnej wersji, zyskując o wiele większe możliwości edycji. Administrator witryny programu SharePoint może skonfigurować biblioteki dokumentów w taki sposób, aby umożliwić tworzenie nowych dokumentów za pomocą aplikacji Office Web Apps, jeśli na komputerze nie zainstalowano aplikacji komputerowych pakietu Office.

Ponadto funkcje Mobile Viewer dla pakietu Microsoft Office umożliwiają odczytywanie plików programu Microsoft Word za pomocą telefonów komórkowych z włączoną obsługą przeglądarki w organizacjach, w których zainstalowano i skonfigurowano aplikacje Microsoft Office Web Apps w witrynie programu SharePoint. Dzięki temu można przejrzeć waży dokument w podróży, nawet jeśli na telefonie nie zainstalowano aplikacji pakietu Microsoft Office Mobile 2010.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.