Sony pozwane za regulamin

We wrześniu użytkownicy PlayStation Network, by móc dalej korzystać z usługi, musieli zaakceptować nowy regulamin użytkownika. Najbardziej kontrowersyjną zmianą było zobowiązanie się do nieprzystępowania do pozwów zbiorowych przeciwko Sony.
PSN znowu budzi kontrowersje

PSN znowu budzi kontrowersje

Nowy regulamin wkurzył pewnego obywatela północnej Kaliforni. Zdecydował się on pozwać firmę Sony za, jego zdaniem, niedopuszczalne zmiany w umowie z użytkownikiem. Jego zdaniem, nowy regulamin, jeżeli nie jest przez nas do przyjęcia, wymusza zaprzestanie dalszego korzystania z PlayStation Network, mimo iż usługa została opłacona (jest zawarta w cenie konsoli). Regulaminu nie można było przejrzeć poza konsolą, a jedynym sposobem na zerwanie w pełni dalszego członkostwa na PSN jest wysłanie podpisanego listu do Sony.

Sony, póki co, nie zareagowało na pozew. Największy konkurent Sony, firma Microsoft, wprowadził identyczne zmiany w regulaminie korzystania z Xbox Live.

0
Źródło: GameStop
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.