Świąteczne ataki Anonimowych – skradziono 50 tysięcy kart kredytowych

Grupa Anonimowych przeprowadziła cyberatak na amerykańską agencję wywiadu. Ukradła 50 tysięcy kart kredytowych i zamierza kraść więcej.
Zwykli przestępcy, czy anonimowi dobroczyńcy?
Zwykli przestępcy, czy anonimowi dobroczyńcy?

Stratfor, nazywana cieniem CIA, jest prywatną agencją wywiadu, przeprowadzającą analizy na potrzeby wielu różnych firm i instytucji, między innymi z sektora publicznego (CIA). Ataku w pierwszy dzień Świąt dokonali Anonimowi, którzy zamierzają w najbliższym czasie ukraść łącznie milion dolarów od amerykańskich korporacji i rozdać go potrzebującym.

Według danych Identity Finder, w ataku na Stratfor skradziono numery 50277 kart kredytowych, w tym 9651 kart aktywnych. Z serwerów agencji zabrano również ponad 44 tysiące haseł, z których blisko połowa to żadne zabezpieczenia, twierdzą fachowcy z Identity Finder. Tylko 4,6 procent z nich to silne hasła.

Anonimowi dotarli także do wielu firmowych wiadomości e-mail, które planują ujawnić światu. Chcą w ten sposób udowodnić, że Stratfor „nie jest firmą nieszkodliwą, za jaką chce uchodzić”. Łącznie grupa miała wykraść nawet 200 GB danych.

A to dopiero początek, jak grożą Anonimowi.

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.