Apple sprzedało najwięcej PC w Q4! Jeśli iPad to też PC…

Według firmy analitycznej Canalys, jeśli iPady zaliczymy do segmentu komputerów PC, to Apple jest już liderem branży.
Czy iPad też jest Pecetem?

Czy iPad też jest Pecetem?

Nie dość, że Apple w czwartym kwartale 2011 roku sprzedało najwięcej smartfonów, wyprzedzając Samsunga, to teraz dowiadujemy się, że sprzedało także najwięcej komputerów PC. Jak to możliwe? Wystarczy do statystyk dorzucić iPady. Tak zrobiła firma analityczna Canalys, uznając firmę z Cupertino za największego producenta PC w Q4 2011 roku. W całym segmencie, w który wliczono desktopy, netbooki, notebooki i tablety, Apple sprzedało 20 milionów egzemplarzy (15 milionów iPadów + 5 milionów Maków), co dało firmie z nadgryzionym jabłkiem w logo 17 procent udziałów w rynku. Na kolejnych miejscach znalazły się odpowiednio HP, Lenovo, Dell i Acer. Wszystkie, poza chińskim producentem, zanotowały jednak spadki.

A gdyby tak pod uwagę wziąć jeszcze iPhone’y, którym przecież nie tak daleko do iPadów, to Apple miałoby jeszcze większy udział w rynku PC.

0
Źródło: Canalys
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.