Brother DCP-J925DW

Brother DCP-J925DW to bardzo dobrze wyposażony sprzęt. Oprócz drukarki i skanera do dyspozycji użytkownika pozostaje jeszcze wiele funkcji. Na początek niezły ADF, który w porównaniu do poprzednich modeli jest dość szybki. Dupleks, który zautomatyzuje nasze dwustronne drukowanie. Oprócz podłączenia sprzętu do komputera przez USB możemy skorzystać z sieci, po kabelku i bezprzewodowo. Z przodu urządzenia znajdziemy ponadto złącza kart pamięci i PictBridge. Wygodę korzystania z tego sprzętu bez pomocy komputera ułatwia dotykowy ekran. Wyświetlacz o przekątnej 3,3 cala robi wrażenie w specyfikacji, ale przy bliższym poznaniu, ze względu na to że jest dość wąski, wygląda na mniejszy. Oprócz zwykłych nośników drukarka może drukować na specjalnych płytach CD/DVD. Listę wyposażenia możemy zamknąć dodatkowym podajnikiem papieru fotograficznego 10×15.
Brother DCP-J925DW

Drukarka z dokumentem tekstowym radzi sobie całkiem żwawo, widać duży progres w stosunku do poprzednich modeli.

Drukarka z dokumentem tekstowym radzi sobie całkiem żwawo, widać duży progres w stosunku do poprzednich modeli.

Nowa seria urządzeń Brother jest dużo szybsza niż poprzednia. Praktycznie wszystkie pomiary szybkości druku, kopiowania i skanowania wypadły znacznie lepiej. Przy czym na szczęście przyspieszenie nie dokonało się kosztem jakości. Wydruki tekstowe są wyraźne. Dobrze wypada grafika, dobrze widoczne są cienkie linie, czytelne kolory. Bardzo dobrze wyglądają także zdjęcia. Minimalny raster, dobre nasycenie kolorów, wiernie oddana barwa skóry sprawiają, że zdjęcie bez wstydu może ozdobić ścianę lub album foto. Jakość kopii jest nieco tylko słabsza, ale do zwykłych zastosowań zupełnie wystarczy. Dość szybko spisuje się skaner. W dodatku o całkiem przyzwoitej rozdzielczości optycznej 2400×2400 dpi. Można mieć tylko zastrzeżenia do zbyt uproszczonego sterownika.

Skaner pracuje dość szybko, jeszcze tylko żeby sterownik był trochę bardziej funkcjonalny...

Skaner pracuje dość szybko, jeszcze tylko żeby sterownik był trochę bardziej funkcjonalny…

W tym urządzeniu zastosowano nowy rodzaj atramentów. Możemy wybrać między zwykłymi a kartridżami o zwiększonej wydajności. Niestety poprawa w kosztach druku jest minimalna. Wydatki na eksploatację mieszczą się w granicy przeciętnych w naszym rankingu. Za komplet wydajniejszych tuszy zapłacimy ok. 220 złotych. Koszt wydrukowania tekstu to ok. 13 groszy za stronę wraz z ceną papieru. Jest to wynik przeciętny jak na urządzenia atramentowe w naszym rankingu.

Nieźle też spisuje się to urządzenie przy kopiowaniu, co ciekawe kopia mono i kolorowa powstawały w podobnym czasie.

Nieźle też spisuje się to urządzenie przy kopiowaniu, co ciekawe kopia mono i kolorowa powstawały w podobnym czasie.

Brother DCP-J925DW to dobrze wyposażony i całkiem szybki sprzęt dla wymagających użytkowników domowych lub dla małych i średnich firm. Dodatkową zachętą ze strony producenta jest możliwość przedłużenia gwarancji door-to-door do trzech lat po darmowej rejestracji.

Robert Dutkiewicz