Brother MFC-9460CDN – szybkie drukowanie i kopiowanie

archiwum
Urządzenie wielofunkcyjne składające się z kolorowej drukarki laserowej o konstrukcji jednoprzebiegowej, skanera CIS o rozdzielczości optycznej 1200 x 2400 dpi oraz kolorowego faksu. W standardzie karta Fast Ethernet, moduł druku dwustronnego i podajnik ADF na 35 arkuszy. Niska jakość kopii. Raczej

Urządzenie wielofunkcyjne Brother MFC-9460CDN składa się z kolorowej drukarki laserowej, skanera CIS o rozdzielczości optycznej 1200×2400 dpi i kolorowego faksu. Ma spore wymiary i z materiałami eksploatacyjnymi waży 26,5 kg. Oprócz portu USB 2.0 zostało wyposażone w interfejs sieci przewodowej Fast Ethernet. Złącze PictBridge umożliwia wydruk bezpośrednio z pamięci flash USB (pendrive’a). Łatwą obsługę zapewnia sporej wielkości, pięciowierszowy wyświetlacz tekstowy z podświetleniem.

We wszystkich porównywanych urządzeniach skanowanie wstępne trwa krótko.

We wszystkich porównywanych urządzeniach skanowanie wstępne trwa krótko.

Prędkość drukowania (monochromatycznego lub w kolorze), kopiowania oraz skanowania jest wysoka. Przykładowo wydrukowanie 10 stron kolorowego tekstu trwa zaledwie 32 s, natomiast skanowanie wstępne zajmuje tylko niecałe 8,5 s. O ile jakość wydruków można uznać za całkiem wysoką, kopie mają nienaturalne kolory, zakłócenia są wyraźnie widoczne, a czcionki rozmyte. Wynika to z nie najlepszej jakości skanera CIS, którego zaletę stanowi jednak szybkie działanie.

Urządzenie Brother szybko kopiuje w kolorze.

Urządzenie Brother szybko kopiuje w kolorze.

Wyposażenie standardowe obejmuje podajnik ADF o pojemności 35 arkuszy. Podajniki papieru to zamykana kaseta na 250 arkuszy i podajnik uniwersalny na 50 kartek. Można dokupić podajnik o pojemności 500 arkuszy. Odbiornik wydruków mieści 150 arkuszy. W zestawie wraz z urządzeniem znajdują się kasety z tonerami CMY pozwalające wydrukować 1500 str. i toner czarny o wydajności 2500 str.

Prędkość druku tekstu w kolorze jest wysoka w przypadku urządzenia Brother.

Prędkość druku tekstu w kolorze jest wysoka w przypadku urządzenia Brother.

Taka sama jest wydajność materiałów standardowych, można także nabyć tonery o podwyższonej wydajności – 3500 str. w przypadku tonerów CMY i 4000 str. dla tonera czarnego. Żywotność bębna światłoczułego producent określa na 25000 str. Ceny materiałów eksploatacyjnych są umiarkowane, przez co koszty druku należy uznać za całkiem korzystne. Pobór mocy w trybie gotowości wynosi 7,9 W, a w trybie uśpienia spada do 1,1 W. Są to wyjątkowo niskie wartości jak na tak duże urządzenie wielofunkcyjne z laserową drukarką.

Urządzenie firmy Brother jest bardzo energooszczędne.

Urządzenie firmy Brother jest bardzo energooszczędne.

Opisywany produkt zajął wysokie miejsce w naszym rankingu m.in. dzięki szybkiej pracy, niezależnie od tego, czy jest to drukowanie, skanowanie czy kopiowanie, a także dzięki wzorowej energooszczędności. Jakość skanowania oraz kopiowania mogłaby być nieco lepsza.

Marek Grzybowski