Brother MFC-9460CDN – szybkie drukowanie i kopiowanie

archiwum
Urządzenie wielofunkcyjne składające się z kolorowej drukarki laserowej o konstrukcji jednoprzebiegowej, skanera CIS o rozdzielczości optycznej 1200 x 2400 dpi oraz kolorowego faksu. W standardzie karta Fast Ethernet, moduł druku dwustronnego i podajnik ADF na 35 arkuszy. Niska jakość kopii. Raczej

Urządzenie wielofunkcyjne Brother MFC-9460CDN składa się z kolorowej drukarki laserowej, skanera CIS o rozdzielczości optycznej 1200×2400 dpi i kolorowego faksu. Ma spore wymiary i z materiałami eksploatacyjnymi waży 26,5 kg. Oprócz portu USB 2.0 zostało wyposażone w interfejs sieci przewodowej Fast Ethernet. Złącze PictBridge umożliwia wydruk bezpośrednio z pamięci flash USB (pendrive’a). Łatwą obsługę zapewnia sporej wielkości, pięciowierszowy wyświetlacz tekstowy z podświetleniem.

We wszystkich porównywanych urządzeniach skanowanie wstępne trwa krótko.

We wszystkich porównywanych urządzeniach skanowanie wstępne trwa krótko.

Prędkość drukowania (monochromatycznego lub w kolorze), kopiowania oraz skanowania jest wysoka. Przykładowo wydrukowanie 10 stron kolorowego tekstu trwa zaledwie 32 s, natomiast skanowanie wstępne zajmuje tylko niecałe 8,5 s. O ile jakość wydruków można uznać za całkiem wysoką, kopie mają nienaturalne kolory, zakłócenia są wyraźnie widoczne, a czcionki rozmyte. Wynika to z nie najlepszej jakości skanera CIS, którego zaletę stanowi jednak szybkie działanie.

Urządzenie Brother szybko kopiuje w kolorze.

Urządzenie Brother szybko kopiuje w kolorze.

Wyposażenie standardowe obejmuje podajnik ADF o pojemności 35 arkuszy. Podajniki papieru to zamykana kaseta na 250 arkuszy i podajnik uniwersalny na 50 kartek. Można dokupić podajnik o pojemności 500 arkuszy. Odbiornik wydruków mieści 150 arkuszy. W zestawie wraz z urządzeniem znajdują się kasety z tonerami CMY pozwalające wydrukować 1500 str. i toner czarny o wydajności 2500 str.

Prędkość druku tekstu w kolorze jest wysoka w przypadku urządzenia Brother.

Prędkość druku tekstu w kolorze jest wysoka w przypadku urządzenia Brother.

Taka sama jest wydajność materiałów standardowych, można także nabyć tonery o podwyższonej wydajności – 3500 str. w przypadku tonerów CMY i 4000 str. dla tonera czarnego. Żywotność bębna światłoczułego producent określa na 25000 str. Ceny materiałów eksploatacyjnych są umiarkowane, przez co koszty druku należy uznać za całkiem korzystne. Pobór mocy w trybie gotowości wynosi 7,9 W, a w trybie uśpienia spada do 1,1 W. Są to wyjątkowo niskie wartości jak na tak duże urządzenie wielofunkcyjne z laserową drukarką.

Urządzenie firmy Brother jest bardzo energooszczędne.

Urządzenie firmy Brother jest bardzo energooszczędne.

Opisywany produkt zajął wysokie miejsce w naszym rankingu m.in. dzięki szybkiej pracy, niezależnie od tego, czy jest to drukowanie, skanowanie czy kopiowanie, a także dzięki wzorowej energooszczędności. Jakość skanowania oraz kopiowania mogłaby być nieco lepsza.

Marek Grzybowski

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.