CES 2012: Skype dla Windows Phone „lada chwila”

Microsoft kupił Skypa'a w październiku za 12,5 miliarda dolarów, a potem, wydawać by się mogło, nic z tym nie zrobił. Wygląda jednak na to, że pierwszy efekt połączenia obu firm pojawi się lada chwila.
Microsoft kupił Skypa'a w październiku za 12,5 miliarda dolarów

Microsoft kupił Skypa’a w październiku za 12,5 miliarda dolarów

Najbardziej zdumiewające jest to, że Microsoft, po zakupie Skype’a, nie wprowadził go do Windows Phone’a, nawet jako aplikacji do pobrania z Marketplace. Wykorzystali to twórcy aplikacji Tango, która podbija sklep z aplikacjami dla Windows Phone. Skype jednak ponoć w końcu pojawi się w kafelkowym świecie.

Jak stwierdził Rick Osterloh na stoisku Skype’a na targach CES 2012, efekty przejęcia Skype’a przez Microsoft dostrzeżemy „wkrótce, lada dzień”. Komunikator ma się pojawić w systemie Windows Phone, Windows 8 i konsoli Xbox 360.

Skype ma obecnie 200 milionów aktywnych użytkowników. W ubiegłym roku Skype był odpowiedzialny za trzysta miliardów minut połączeń, codziennie przybywa kolejny miliard minut. Darmowe połączenia Skype-to-Skype stanowią 25 procent całości.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.