FBI będzie uważnie monitorować Facebooka i Twittera

FBI chce wykorzystać głupotę internautów do własnych celów: będzie monitorować sieci społecznościowe, by szukać w nich informacji na temat popełnianych przestępstw.
Uważaj na to, co umieszczasz w Internecie

Uważaj na to, co umieszczasz w Internecie

Komunikaty wysyłane przez przestępców, czasem w sposób jawny, a czasem za pomocą żargonu, pomagają FBI w wykrywaniu przestępstw i ściganiu sprawców. Nie tak dawno temu, Federalne Biuro Śledcze zaaresztowało 40 członków dwóch gangów, opierając się głównie na social media.

FBI chce pójść tym tropem. Pracuje nad narzędziem, które efektywniej będzie monitorowało Facebooka i Twittera. Automatyczne wyszukiwanie czy wychwytywanie konkretnych wyrażeń i słów-kluczy, a także zbieranie dodatkowych informacji (wskazywanie postującego na mapie, informowanie o warunkach takich, jak aktualna pogoda czy możliwości dojazdu do tego miejsca) mają być głównymi funkcjami rozwiązania.

Szczegóły, w języku angielskim, pod tym łączem.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.