HP OfficeJet Pro 8600 Plus – firmowe drukowanie

Do naszego laboratorium trafił najnowszy produkt firmy HP – OfficeJet Pro 8600 Plus. Pierwsze wrażenie podobnie jak u poprzednika robią duże – jak na urządzenia atramentowe – gabaryty. Ta bogato wyposażona drukarka ze skanerem i kolorowym faksem oraz niskimi kosztami drukowania przeznaczona została do zastosowań biurowych. Choć komplet atramentów o zwiększonej wydajności XL kosztuje ponad 300 złotych to wydajność jest na tyle duża, że koszty druku zarówno tekstu jak i kolorowej grafiki są niskie.
HP OfficeJet Pro 8600 Plus – firmowe drukowanie

Pilne wydrukowanie kolorowego raportu na 5 minut przed zebraniem nie stanowi problemu. W tej dyscyplinie testowany model HP okazał się najszybszy.

Pilne wydrukowanie kolorowego raportu na 5 minut przed zebraniem nie stanowi problemu. W tej dyscyplinie testowany model HP okazał się najszybszy.

Kombajn dla firm podczas testów zrobił bardzo dobre wrażenie. Szczególnie naprawdę szybki jak na atramentówki wydruk tekstowy imponuje. Druk nie rozlewa się po kartce, jest wyraźny i odporny na rozmazywanie żółtym markerem. Podobnie z wydrukowaną grafiką – jakość bez zastrzeżeń. Dobre wrażenie robią wyraźne cienkie linie, przejścia tonalne i wydrukowane drobne szczegóły. Ze zdjęciem testowym nie poszło już tak gładko. Szybkość wciąż bez zarzutu, ale jakość już nieco słabsza. Widoczny jest niewielki raster przez co nieco zdjęcie wydaje się zaszumione. W miejscach ciemniejszych zdjęcie jest nieco zbyt matowe – traci połysk. Jednak kolory są wiernie oddane i nasycone – ogólnie wrażenie “tylko” dobre. Oczywiście jest jednak zrozumiałe, że w drukarce dla firm jakość zdjęcia nie jest priorytetem. Zatem na koniec należy się ocena bardzo dobra. Podobnie ma się sprawa z kopiowaniem. Bardzo dobra jakość i szybkość podczas kopiowania tekstu i grafiki. Wysokiej rozdzielczości skaner spisuje się jak należy. Niezmiennie można trochę ponarzekać na funkcjonalność sterownika. Niezbyt wygodny jest interfejs, szczególnie dla tych, którzy już kiedyś mieli do czynienia ze sterownikami firm konkurencyjnych.

Skaner pracuje dość szybko, ale sterownik mógłby być trochę bardziej funkcjonalny...

Skaner pracuje dość szybko, ale sterownik mógłby być trochę bardziej funkcjonalny…

Jeśli chodzi natomiast o wyposażenie to nie ma powodów do narzekań. Oprócz skanera 4800×4800 dpi mamy do dyspozycji kolorowy faks, automatyczny podajnik skanera na 50 arkuszy, sieć LAN i WLAN, automatyczny dupleks drukarki i ADF. Ponadto do sporego podajnika na 250 kartek możemy dokupić dodatkowy pojemnik na kolejne 250. Korzystanie z urządzenia bez komputera ułatwia spory 4,3-calowy, dotykowy wyświetlacz. Nie brakuje także czytników kart pamięci i portu PictBridge. Aby jeszcze zwiększyć funkcjonalność tego sprzętu producent nie zapomniał wyposażyć jej w swoją usługę ePrint, która pozwala na drukowanie z dowolnego miejsca przez email. W firmowej drukarce warto ograniczyć liczbę osób, które mogą z tego dobrodziejstwa korzystać. Dzięki bezprzewodowemu połączeniu z Internetem możemy także skorzystać z kilku aplikacji sieciowych np. umożliwiających drukowanie zdjęć z prywatnego konta na Facebook-u.

Kolorowa kopia powstaje bardzo szybko, najszybciej pośród konkurencyjnych modeli i jak na razie także w całym rankingu.

Kolorowa kopia powstaje bardzo szybko, najszybciej pośród konkurencyjnych modeli i jak na razie także w całym rankingu.

Wysoka cena jak na urządzenia atramentowe nie powinna mocno odstraszyć firm. Tym bardziej, że porównywalny wielofunkcyjny laser będzie kosztował więcej, a koszty eksploatacji – w tym pobór mocy – będą wyższe.

Robert Dutkiewicz