In Icons nie wyprodukuje figurek Steve’a Jobsa

In Icons ogłosiło na swojej witrynie, że z uwagi na groźby prawne od Apple'a, nie uruchomi produkcji realistycznej figurki Steve'a Jobsa. Osobom, które złożyły zamówienia w przedsprzedaży, zostaną zwrócone pieniądze.
Figurka Jobsa

Figurka Jobsa

In Icons słynie z produkowania realistycznych figurek ikon świata nauki i popkultury. Postanowiła zarobić również na wizerunku Steve’a Jobsa. 12-calowa figurka miała kosztować 99,99 dolara i faktycznie, była wyjątkowo realistyczna. Apple jednak nie wyraziło zgody na produkcję, więc cały projekt poszedł do kasacji.

Naszym zamiarem było oddanie hołdu naszemu idolowi, Steve’owi. Szanujemy prawa autorskie i znaki towarowe, dlatego wyraźnie zaznaczyliśmy na naszej witrynie, że do figurki nie będą dołączone modele Maka, iPhone’a czy iPada. Nie wykorzystaliśmy też żadnych znaków towarowych Apple’a. Niestety, z uwagi na naciski ze strony prawników Apple’a i rodziny Steve’a Jobsa, zdecydowaliśmy się wycofać figurkę z naszej oferty. Jestem fanem Steve’a, szanuję go i jego rodzinę, i tak jak uważamy, że nie złamaliśmy prawa, tak podporządkujemy się ich woli, z czystego poczucia szacunki — pisze Tandy Cheung, szef In Icons, na oficjalnej witrynie firmy.

0
Źródło: In Icons
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.