iPhone 4S najchętniej kupowanym iPhone’em

Apple pochwalił się, że w ostatnim kwartale ubiegłego roku sprzedał 37 milionów iPhone’ów. Niestety, nie podzielił się wynikami sprzedaży podzielonymi na konkretne modele. Consumer Intelligence Research Partners postanowił to sprawdzić. Jak się okazało, jak już wydawać pieniądze na iPhone’a, to tego na największym “bajerze”.
iPhone 4S najchętniej kupowanym iPhone’em
iPhone 4S

iPhone 4S

Z ankiety wynika, że 89 procent nabywców iPhone’a w ostatnim kwartale ubiegłego roku sprawiło sobie edycję 4S. Na drugim miejscu uplasował się iPhone 4 (7 procent), na trzecim zaś iPhone 3GS (4 procent). Warto przypomnieć, że wraz z premierą iPhone’a 4S, nastąpiła obniżka cen innych modeli.

Z ankietowanych osób, które nabyły iPhone’a 4S, 45 procent kupiło 16-gigabajtową wersję, 32 procent 32-gigabajtową, zaś 16 procent zdecydowało się na najdroższą, 64-gigabajtową edycję.

19 procent wszystkich posiadaczy iPhone’a 4 zdecydowało się wymienić go na nowszy model. Co więcej, 42 procent posiadaczy iPhone’a zdecydowało się zerwać umowę z operatorem, by móc kupić iPhone’a 4S.