Kinect i Windows 8 gwiazdami Imagine Cup 2012

Imagine Cup to już coroczna tradycja. Tym razem skupi się wokół dwóch rozwiązań: Kinect i Windows 8. Zawodnicy będą musieli wymyśleć innowacyjne metody na stawienie czoła wyzwaniom codziennego życia.
Microsoft Imagine Cup 2012

Microsoft Imagine Cup 2012

Jedna z konkurencji to Kinect Fun Labs Challenge, która „przeniesie Imagine Cup do salonu, i zwiększy możliwości wykorzystania Kinekta, zapraszając się do wymyślania nowych form rozrywki w społecznościowym duchu i rozwiązywania światowych problemów z wykorzystaniem możliwości Kinect, Xbox 360 i Xbox LIVE”.

Drugą nowością na Imagine Cup 2012 jest, jak nietrudno się domyślić, Windows 8. Uczestnicy będą musieli stworzyć aplikację Metro, która rozwiąże jakiś światowy problem. „Wasza drużyna będzie musiała stworzyć prototyp aplikacji Metro, która wykorzysta możliwości Windows 8 i Metro i rozwiąże największe problemy na świecie. My dostarczamy platformę, a wy pomysły!”.

Imagine Cup to jeden z największych konkursów tego typu. Od zawsze koncentruje się na rozwiązywaniu globalnych problemów ludzkości. Autorami rozwiązań są studenci, biorący udział w konkursie.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.