Łatwa metoda na aplikacje na Apple TV

Apple TV to wyjątkowo tanie urządzenie z iOS-em, o specyfikacji podobnej do iPada: Apple A4 z PowerVR SGX535 i 256 MB pamięci RAM. Urządzenie pracuje pod kontrolą zmodyfikowanego iOS-a. Dzięki pracy dwójki entuzjastów, od teraz może uruchamiać aplikacje.
Apple TV

Apple TV

Jak się okazuje, Apple TV można skłonić w dość prosty sposób do uruchamiania aplikacji napisanych dla iOS-a, i to bez konieczności wspomagania się AirPlay’em. Wystarczy zainstalować aplikację MobileX na systemie, któremu wcześniej należy zrobić jailbreak. Aplikacja przejmuje zadania Springboardu, zarówno jako menadżer okien, jak i aplikacji.

Aplikacje bezproblemowo są skalowane do rozdzielczości 720p i wyświetlane na ekranie telewizora. Z uwagi na brak możliwości obsługi ich poprzez dotyk, dwójka hakerów zastosowała kombinację mechanizmów SSH, VNC i pilota Apple Remote, by umożliwić ich obsługę.

Pamiętajmy jednak, że to nieoficjalne rozwiązanie. Jeżeli się na nie zdecydujecie, to tylko i wyłącznie na własne ryzyko.

0
Źródło: MacDaddyNews.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.