Lumia 800 przegrywa z iPhone’em 4S w benchmarkach przeglądarek

Nikogo nie powinno dziwić, że iPhone 4S jest ogólnie szybszy od wyposażonej w jednordzeniowy procesor Lumii 800. Ale fakt, że iPhone 4 jest od niej szybszy, to już inna sprawa.
Lumia 800 przegrywa w teście przeglądarek nawet z iPhone'em 4

Lumia 800 przegrywa w teście przeglądarek nawet z iPhone’em 4

Pomimo zapewnień Microsoftu, że przeglądarka Internet Explorer 9 w nowym systemie Windows Phone Mango na najnowszych urządzeniach pobije Safari na iPhone’ie w benchmarkach, okazuje się, że były to tylko czcze obietnice. Filmik ukazujący ustawione obok siebie telefony iPhone 4 (z iOS-em 4.3), Lumię 800 (z Windows Phone Mango) i iPhone’a 4S (z iOS-em 5) dowodzi, że obydwa smartfony Apple’a lepiej radzą sobie z przeglądarką internetową, niż telefon Nokii.

Autor filmiku przeprowadził kilka testów (m.in. Browsermark, Speed reading, Sunspider, Acid3 oraz HTML5). iPhone 4S był znacznie lepszy od Lumii we wszystkich, a iPhone 4 był wyraźnie, choć mniej znacząco, lepszy w większości benchmarków od urządzenia z systemem Microsoftu.

0
Źródło: SlashGear
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.