Microsoft zapłacił Nokii ćwierć miliarda dolarów

Nokia w ostatnim kwartale 2011 roku odnotowała 1,2 miliarda dolarów straty operacyjnej. Winny jest głównie dział smartfonów, który sprzedał o 31 procent mniej urządzeń, niż rok temu. Okazało się również, że Microsoft zapłacił Nokii w tym kwartale 250 milionów dolarów.
Ciekawe, czy Ballmer dalej myśli z uśmiechem o Nokii...

Ciekawe, czy Ballmer dalej myśli z uśmiechem o Nokii…

Nokia określiła przekaz pieniężny od Microsoftu jako „wpłata na wsparcie platformy” i oświadczyła, że to pierwsza z wielu wpłat, które mają nadejść od Microsoftu, by wspierać tworzenie urządzeń z Windows Phone. Wszystkie przelewy, które mają nadejść, to ponoć „kilka miliardów dolarów”.

Innymi słowy, Microsoft zapłacił Nokii ćwierć miliarda dolarów, a ta sprzedaje, póki co, tylko dwa smartfony z Windows Phone i zapowiedziała trzeci. Co więcej, sprzedaż smartfonów Lumia, mimo iż wyniosła „znacznie powyżej miliona sztuk”, również wygląda blado w porównaniu do takiego Galaxy S II, który znalazł 10 milionów nabywców w pięć miesięcy.

0
Źródło: Nokia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.