Nokia Maps zastąpi Bing Maps

Nokia dostała dostęp do Windows Phone'a, Zune'a, Office'a, SkyDrive'a i Xboksa, A co dostanie Microsoft? Wasze podejrzenia okazały się zasadne: Microsoft dostanie partnerów biznesowych Nokii i jej usługę map.
Współpraca korzystna dla obu stron

Współpraca korzystna dla obu stron

Stephen Elop, CEO Nokii, oświadczył w wywiadzie dla Pocket-lint, że wkrótce w produktach Microsoftu nieraz będzie gościło logo fińskiego giganta. Pierwsi to odczują użytkownicy map Microsoftu. I nie tylko ci posiadający Windows Phone. BlackBerry, które również korzysta z Binga, będzie wyświetlał logotyp Nokii. Elop podkreślił, że obecnie dwie największe siły jego firmy to Windows Phone i Nokia Maps. Inne rozwiązania również mają być udostępnione Microsoftowi. Jakie? Póki co, to tajemnica.

Nie wiadomo, czy w mapach Microsoftu zniknie logo Bing. Spodziewamy się raczej, że Nokia zastąpi NAVTEQ. Dla Polski to wielka szansa: Bing w naszym kraju nie jest dostępny. Nokia Maps? Jak najbardziej.

0
Źródło: Pocket-Lint
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.