Nokia ostatecznie sprzeda się Microsoftowi?

To wydawało się dość oczywiste, gdy Nokia i Microsoft zapowiedziały bardzo bliską współpracę na początku 2011 roku, ale do tej pory nikt głośno o tym nie mówił.

Czy smartfony Nokii przejmie Microsoft?

Czy smartfony Nokii przejmie Microsoft

Eldar Murtazin, bloger i znawca branży, napisał na swoim koncie twitterowym dzisiaj, że wkróce odbędzie się spotkanie Microsoftu i Nokii na szczeblu kierowniczym, na którym omawiana będzie możliwość przejęcia działu smartfonów fińskiej firmy przez firmę z Redmond. Jak twierdzi Murtazin, umowa miałaby być sfinalizowana już w połowie 2012 roku, a na jej mocy w ręce Microsoftu przejdzie cały oddział Nokii, zajmujący się projektowaniem i produkcją smartfonów, wliczając w to jedną lub dwie fabryki. Najprawdopodobniej, wraz z całym działem smartfonów Nokii, do Microsoftu powróci też Stephen Elop.

Jeśli transakcja dojdzie do skutku, Nokii pozostaną już tylko low-endowe telefony komórkowe (w sprzedaży których jest liderem rynku), usługa nawigacyjna Navteq oraz spółka joint-venture Nokia Siemens Network.

Microsoft Lumia 800 – dobrze brzmi?

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.