Powrót do przeszłości dzięki Retrode 2

Jak już zapewne wiecie, emulacja to niezły sposób na grę w stare gry. Ma ona jednak pewne wady. Niektóre z nich dotyczą kwestii prawnych (pobieranie gier z Internetu), inne to między innymi poczucie, że nie są to wrażenia wierne oryginałowi. Jedne i drugie próbuje rozwiązać urządzenie zwące się Retrode 2.

Jest to urządzenie, które podłączamy do komputera przez USB. Można do niego podpiąć kartridże z Super Nintendo(kto wie, może i te do Pegasusa by działały) i SEGA Genesis/Mega Drive. Pliki z kartridża są zgrywana na napęd USB gdzie są dostępne dla naszego ulubionego emulatora. Retrode 2 umożliwia też podpięcia oryginalnych kontrolerów z konsol.

Nie jest to niestety tania zabawka. Producent oferuje Retrode 2 za 64,90 euro, czyli ponad 290 złotych. Jednak jeśli posiadasz wiele starych kartridży poukrywanych gdzieś w szafie to jest do dobry sposób na bezstresowy powrót do starych dobrych czasów.

0
Źródło: Gambler
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.