Reklamy w nowym MMO od Blizzarda

O nowym MMO Blizzarda nie wiemy praktycznie nic. Gra znana jest pod nazwą kodową Project Titan i nie będzie kolejną edycją Warcrafta. Dziś mamy pierwszy poważny przeciek na jej temat.
Dla fanów gier online, to kultowa marka

Dla fanów gier online, to kultowa marka

Jak wynika z ogłoszenia umieszczonego przez Blizzarda na jego stronie domowej, studio szuka osoby na stanowiska „producenta rozwoju franczyzy”, który miałby „współpracować z właścicielami marek produktów konsumenckich w celach umieszczenia ich jako product placement w przyszłej grze MMO Blizzarda”.

Oznacza to, że gracze będą mogli posługiwać się produktami ze świata rzeczywistego. Będziemy pić Fantę i jeździć Fiatem? A może w grze będą wyświetlane reklamy? Tego już, niestety, nie wiemy. To sugeruje jednak, że następca World of Warcraft nie będzie dotyczył świata fantasy.

Osoba, której poszukuje Blizzard, ma zająć się również „rozszerzaniem uniwersum gry do świata rzeczywistego”. Przekładając na nasze: będą książki, komiksy, filmy, kubeczki i podkoszulki.

0
Źródło: Blizzard Entertainment
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.