Republikanie przeciwko SOPA

Trwają protesty przeciwko uchwaleniu ustawy Stop Online Piracyh Act. Czterej republikańscy kandydaci na prezydenta przedstawili swoje stanowisko w debacie telewizyjnej. Nikt nie poparł ustawy.
Wszyscy kandydaci przeciwko SOPA (źródło: CNN)

Wszyscy kandydaci przeciwko SOPA (źródło: CNN)

Wszyscy zaawansowani technicznie, czyli Google, YouTube czy Facebook, wszyscy oni mówią, że to zniszczy Internet. Ustawa w obecnej formie jest napisana w zły sposób, i dopuszcza cenzurę, co dopuszczalne nie jest — twierdzi Newt Gingrich.

Wydaje mi się, że masz rację. Prawdą jest, że proponowane prawo jest zbyt inwazyjne, drogie i groźne, zagraża wolności wypowiedzi i przepływu informacji w Internecie — zgodził się Mitt Romney.

Ta ustawa nie przejdzie. Ale uważajcie na następną — ostrzega Ron Paul.

Internet nie jest miejscem, gdzie każdy może robić co mu się żywnie podoba i naruszać prawa innych ludzi, w tym przypadku podmiotów zagranicznych — przestrzegł Rick Santorum, dodając, że SOPA nie jest rozwiązaniem.

Przeciwko SOPA opowiada się również obecny prezydent USA, demokrata, Barack Obama.

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.