WiFi przyszłości w urządzeniach Apple

Według niepotwierdzonych informacji, Apple chce umieścić swoich produktach karty sieciowe obsługujące nowy, dziesięciokrotnie wydajniejszy od standardu 802.11n WiFi.
Apple Time Capsule

Apple Time Capsule

Produkty AirPort, Time Capsule, Apple TV, notebooki i inne urządzenia mobilne Apple’a ponoć jako jedne z pierwszych na świecie mają zaadoptować standard IEEE 802.11ac, który operuje na częstotliwości 5 GHz. Dodatkowo, szerokość pasma nowego standardu również została zwiększona: od 80 do 160 MHz. Dla porównania, obecnie stosowane 802.11n WiFi obsługuje maksymalnie 40 MHz.

Standard 802.11ac nie jest jeszcze zatwierdzony w pełni przez IEEE i WiFi Alliance. Ma być gotowy do końca bieżącego roku. Jest już jednak obsługiwany przez chipsety Broadcom, które zostały zaprezentowane na tegorocznych targach CES. Broadcom zaopatruje w swoje produkty, między innymi, Apple. Jego układy są kompatybilne z obecnie obowiązującymi standardami.

Warto pamiętać również, że Apple zaadoptował standard 802.11n w 2007 roku, prawie trzy lata przed jego zatwierdzeniem.

0
Źródło: AppleInsider
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.