Współzałożyciel Yahoo! na zawsze opuszcza swoją firmę

Kolejne roszady personalne u internetowego giganta: Jerry Yang nie będzie już członkiem zarządu Yahoo!, nie będzie miał już nic wspólnego ze swoją firmą.
Jerry Yang

Jerry Yang

Czas, jaki spędziłem w Yahoo!, od momentu jego założenia, aż do dnia dzisiejszego, to najbardziej ekscytujący i satysfakcjonujący okres mojego życia. Jednak czas podążać za innymi pasjami, poza Yahoo!. Opuszczam firmę, którą założyłem, po siedemnastu latach, i z wyjątkowym entuzjazmem odnoszę się do Scotta Thomsona, nowego CEO Yahoo!, który wraz z kadrą kierowniczą pokieruje firmę w stronę ekscytującej, pełnej sukcesów przyszłości — czytamy w oświadczeniu prasowym portalu.

Yang urodził się w 1968 roku na Tajwanie. Przeprowadził się do San Jose w Kalifornii, w wieku lat dziesięciu, wraz z rodziną. Wraz z Davidem Filo uruchomił jeden z pierwszych katalogów internetowych, który nazwano „Jerry and Dave’s Guide to the World Wiide Web”. W 1995 roku zmieniła ona nazwę na Yahoo!. Dziś jest to jedna z najchętniej odwiedzanych witryn na świecie.

0
Źródło: yahoo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.