Bezużyteczne hasło do iPhone’a

Twój iPhone umożliwia dowolnej osobie podgląd twoich kontaktów, historii połączeń, nawiązywanie połączeń i korzystanie z FaceTime. Twoje hasło jest bezużyteczne. Mamy jednak coś na pocieszenie: ów włamywacz ma małe szanse, by znać wszystkie informacje potrzebne do włamania.
iPhone

iPhone

Usterka wymaga od włamywacza fizycznego dostępu do telefonu a także znajomości numeru telefonicznego jego posiadacza. Szanse na wykorzystanie tej usterki są więc niewielkie. Tym niemniej zabezpieczenia najnowszego iOS-a można ominąć zaskakująco łatwo: należy zadzwonić na numer posiadacza iPhone’a tak, by ten wyświetlał nieodebrane połączenie. Następnie należy próbować odblokować telefon jednocześnie wyjmując i wkładając kartę SIM. iOS wariuje i otwiera aplikację Telefon, dzięki czemu mamy dostęp do listy kontaktów, ulubionych kontaktów i historii połączeń. Po zablokowaniu telefonu, należy wykonać czynność od nowa.

Źródło: iMore.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.