Chińska firma pozywa Apple’a o iPada

Proview już od dłuższego czasu walczy o prawa do marki iPad na terenie Chin. Sprawa kończy się pozwem złożonym w sądzie w Szanghaju.
Apple iPad

Apple iPad

Na początku ubiegłego roku, Proview wygrał spór o prawa do marki iPad na terenie Chin w sądzie patentowym. Apple złożył apelację. Proview pozwał Apple’a w tym samym czasie. Appe złożyło skargę, ale sąd uznał ją za bezzasadną.

W wyniku powyższego Proview zażądał od władz dopilnowania wycofania iPada ze sprzedaży w 40 chińskich miastach. Część sklepów się podporządkowała, jednak nie wszystkie. Proview pozywa więc dziś raz jeszcze, domagając się poszanowania jego własności intelektualnej. Zaznacza jednak, że jest otwarty na propozycję ugody.

Apple twierdzi, że kupił prawa do marki iPad w 2009 roku. Zapłacił za to równowartość 55 tysięcy dolarów. Proview utrzymuje, że transakcja z pośrednikiem, który twierdził że ma prawa do marki, nie była prawnie wiążąca.

0
Źródło: ABCNews.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.