Ciemna strona mocy AMD

Na początku bardzo złe wieści dla serwerowni i osób, które czekały na 10 i 20 rdzeniowe procesory, ich debiut ma być przesunięty na roku 2014, ponieważ AMD chce zachować obecne platformy serwerowe aż do 2013.

Pojawią się natomiast procesory 4/8/12/16 rdzeniowe. Więcej informacji można zobaczyć na infografice. Zasięg obsługiwanych gniazd będzie miejmy nadzieje wystarczający dla firm – G34, C32 oraz AMD3+ co wiąże się z brakiem jakichkolwiek zmian przynajmniej tutaj. To wszystko jeśli chodzi o procesory dla firm, jak się ma plan dla komputerów osobistych?

Widzimy tu szereg usprawnień dla połączenia CPU z GPU, dostęp procesów graficznych do pamięci CPU, dalej stworzenie jednej pamięci dla obu procesorów i technologia HSA kompatybilna dla grafiki.

Głównymi technologiami nad którymi będzie pracować AMD to optymalizacja wyżej wspomnianego HSA, zwiększenie efektywności napięcie i dużo innych.

Dla samych procesorów graficznych też nadejdą lepsze czasy. Zdecydowanie widać przewagę technologii 28nm w nadchodzących układach.

0
Źródło: Xbitlabs
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.