Czarno-czerwona bestia od EVGA

Od czasów kiedy wprowadzone zostały na płyty główne dwa sockety minęło już trochę czasu, ale ciągle jest to rozwiązanie wykorzystywane głównie w serwerowniach a nie w komputerach domowych.

Przejdźmy do specyfikacji, która naprawdę zadziwia.

Dwa sockety LGA2011, 12 miejsc na pamięci DDR3 (maksymalnie możemy jej mieć 96GB), dwa porty SATA 6.0Gbps i cztery porty SATA 3.0Gbps.

Dual Gigabit Ethernet, dwa porty eSATA, 6 wejść USB 3.0, Bluetooth i ośmiokanałowy dźwięk. Wszystko to pewnie zwiększy znacznie rachunki za prąd bo oprócz standardowej 24-pinowej sekcji zasilania i 6+8 pinów dla każdego procesora. Wsparcie dla SLI i CrossFire, przy siedmiu slotach PCI-Express 3.0 pozwolą wsadzić tam kilka kart graficznych.

Biorąc pod uwagę cenę modelu SR-2, która wynosi 600 dolarów ta płyta przebije ja cenowo tylko nie wiadomo o ile. Płyta główna zostanie oficjalnie wydana podczas targów CeBIT które zaczną się 6 marca.

0
Źródło: EVGA
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.