Epson AcuLaser CX17WF – WLAN i niezła jakość druku

archiwum
Urządzenie wielofunkcyjne z kolorową drukarką laserową, skanerem CIS o rozdzielczości optycznej 1200 × 1200 dpi i monochromatycznym faksem. Wysoka jakość, lecz niska prędkość druku. Interfejs WLAN 802.11 b/g. Mała pojemność podajników papieru. Stosunkowo korzystne koszty druku.
Prędkość skanowania jest niska w urządzeniu Epson.

Prędkość skanowania jest niska w urządzeniu Epson.

Prędkość drukowania i kopiowania nie jest zbyt imponująca, zwłaszcza w kolorze. Wydrukowanie 10 stron monochromatycznego tekstu trwa ok. 59 s, natomiast w kolorze prawie 70 s. Chociaż skanowanie wstępne trwa dość krótko (ok. 9 s), prędkość właściwego skanowania jest raczej niska. Nie mamy większych zastrzeżeń co do jakości wydruków, natomiast jakość kopii, zwłaszcza kolorowych, odbiega nieco od przeciętnej. Kolory są niezbyt naturalne, widać wyraźne zakłócenia i rozmycie cienkich linii.. Sterownik GDI zawiera kilka rzadziej spotykanych opcji, np. zaawansowane ustawienia jakości druku (gamma, temperatura kolorów itd.) Producent nie dołącza do urządzenia żadnego oprogramowania OCR, co jest rzeczą bardzo rzadko spotykaną.

Wszystkie porównywane urządzenia wolno kopiują w kolorze.

Wszystkie porównywane urządzenia wolno kopiują w kolorze.

Możliwości podawania papieru nie należą do zbyt rozbudowanych. Wyposażenie standardowe obejmuje podajnik ADF o pojemności jedynie 15 arkuszy. Główny podajnik papieru ma pojemność 150 arkuszy, zaś podajnik ręczny może pomieścić 10 kartek lub kopert. Pojemność odbiornika wydruków to 100 arkuszy.

Chociaż urządzenie Epson wolno drukuje w kolorze, jest wyraźnie szybsze od podobnych produktów konkurencji.

Chociaż urządzenie Epson wolno drukuje w kolorze, jest wyraźnie szybsze od podobnych produktów konkurencji.

Wydajność startowych tonerów CMYK wynosi 700 str. Na tyle samo wystarczą tonery standardowe, których jednak nie warto kupować, bo niewiele droższe są tonery o podwyższonej wydajności, toner czarny na 2000 str. i tonery CMY na 1400 str. Przy ich wykorzystaniu koszty druku można uznać za całkiem korzystne. W trybach gotowości i uśpienia pobór mocy wynosi odpowiednio 11,4 i 4,4 W. Są to względnie niskie wartości jak na kolorowe laserowe urządzenie wielofunkcyjne.

W trybie uśpienia produkt Epsona jest energooszczędny.

W trybie uśpienia produkt Epsona jest energooszczędny.

To stosunkowo niedrogie urządzenie wielofunkcyjne wyróżnia się obecnością bezprzewodowego interfejsu WLAN 802.11 b/g, wciąż mało rozpowszechnionego w drukarkach laserowych. Za wadę można uznać nieco zbyt niską prędkość druku i kopiowania, zwłaszcza w kolorze. Warto zwrócić uwagę na korzystne koszty druku w porównaniu z innymi modelami w podobnej cenie.

Marek Grzybowski

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.