Epson Stylus Office BX635FWD – biznesowe urządzenie

Urządzenie cztery w jednym Epson Stylus Office BX635FWD to sprzęt dedykowany jak sama nazwa wskazuje dla firm. Podłączyć je możemy poprzez USB 2.0, LAN i WLAN. Aby usprawnić pracę do dyspozycji mamy też kolorowy faks, sprzętowy dupleks, złącza kart pamięci, oraz 2,5-calowy kolorowy wyświetlacz. Wysoka rozdzielczość optyczna skanera wynosząca 2400×2400 dpi to także jasny punkt w specyfikacji tego sprzętu. Dość pojemna jak na urządzenia atramentowe jest kaseta na papier mieszcząca do 150 arkuszy. Mało wygodne i niezbyt pewne jest jednak pozycjonowanie w niej papieru. Przy nieostrożnym wsuwaniu kasety papier przemieszcza się co w efekcie może zaowocować zacięciem.
Epson Stylus Office BX635FWD – biznesowe urządzenie

Choć są to urządzenia do biura to od Epsona można było się jednak spodziewać lepszego rezultatu w szybkości druku.

Choć są to urządzenia do biura to od Epsona można było się jednak spodziewać lepszego rezultatu w szybkości druku.

Urządzenie drukuje dość szybko, szczególnie tekst. Grafika i zdjęcia powstają trochę wolniej. Jakość jest bardzo dobra, czcionki wyraźne, nie rozmazują się nawet po zaznaczeniu żółtym markerem. Całkiem dobrze wygląda nawet zdjęcie. Choć przy bliższej analizie dostrzec można raster i delikatny “szum”. Całkiem sprawnie działa skaner. Jak na sprzęt biurowy zupełnie wystarczy. Dziwi trochę brak dołączonego oprogramowania do OCR, tym bardziej że dostaniemy go w urządzeniach dla domu. W biurze byłby chyba bardziej przydatny. Jakość kopii i szybkość ich powstawania nie budzi większych zastrzeżeń. Jedynie na jakość kopii zdjęcia można trochę ponarzekać, ale w końcu Epson Stylus Office BX635FWD to sprzęt biznesowy.

Nie tylko rozdzielczość i funkcjonalny sterownik skanera robią dobre wrażenie - szybkość też niczego sobie.

Nie tylko rozdzielczość i funkcjonalny sterownik skanera robią dobre wrażenie – szybkość też niczego sobie.

Koszty druku, jeśli skorzystamy z tuszy zwiększonej wydajności, są dobre. Potwierdza to wynik jaki ta drukarka uzyskała w testach przeprowadzonych w naszym laboratorium. Nieco ponad 9 groszy za stronę wydruku tekstowego to rezultat w całkiem niezły. Chociaż komplet tuszy za ponad 240 zł to dość dużo, to sytuację trochę ratują oddzielne tusze. Nie trzeba wymieniać wszystkich na raz, tylko ten który się akurat skończył. Oprogramowanie przypomni o zakupie wdzięcznym komunikatem: “Niemal pora wymienić tusz”.

W kopiowaniu czarnobiałym Epson nie ma sobie równych. Niestety przy kolorowych kopiach jest dużo słabiej.

W kopiowaniu czarnobiałym Epson nie ma sobie równych. Niestety przy kolorowych kopiach jest dużo słabiej.

Sprzęt Epson Stylus Office BX635FWD to całkiem ciekawa propozycja dla małej i średniej firmy. Dobrze wyposażone i funkcjonalne urządzenie spełni na pewno pokładane w nim nadzieje. W Polsce możemy liczyć na dwuletnią gwarancję.

Robert Dutkiewicz