George Lucas przeciwny SOPA i PIPA

Twórca Gwiezdnych Wojen szykuje się do premiery Mrocznego Widma w wersji 3D. Kochany przez fanów, znienawidzony przez Hollywood, ma również swój pogląd na ustawy SOPA i PIPA. Bardzo krytyczny.
George 'Bóg' Lucas

George 'Bóg' Lucas

Udzielając wywiadu dla Hollywood Reporter, George Lucas wypowiedział się na temat kontrowersyjnych ustaw SOPA i PIPA, które, zdaniem niektórych, w imię walki z piractwem mogą doprowadzić do cenzury. Lucas ma do tego jak najbardziej krytyczny stosunek, mimo iż jego źródłem dochodu są przede wszystkim prawa autorskie i znaki towarowe.

Każdy chce mieć filmy, programy telewizyjne i media cyfrowe. Zadaniem rządu jest usiąść i porozmawiać z dwiema stronami konfliktu, by w efekcie powstała rozsądna ustawa. To, co jest teraz, to nawet nie jest ustawa z usterką. To coś napisane niedbale na kolanie przy niedbałym procesie legislacji. To trzeba zmienić — mówi Lucas.

Dyplomatycznie ujęte…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.